Každá šarže oceli nebo slitiny niklu, kterou zakoupíte, by měla dorazit s acertifikát o zkoušce materiálu- dokument, který dokazuje, že kov uvnitř trubky nebo desky je přesně to, co jste si objednali. V Evropě a v mnoha mezinárodních projektech tento certifikát následujeEN 10204norma.
V průmyslovém zadávání dominují dva typy certifikátů:Typ 3.1aTyp 3.2. Rozdíl se zdá nepatrný -, ale objednání špatného typu může vést ke skutečným následkům:
- Zamítnutí regulačním orgánem - Notifikované orgány EU odmítnou zařízení PED kategorie III/IV bez 3.2
- Pojištění zrušeno - mnoho průmyslových pojistitelů vyžaduje 3.2 pro zařízení s tlakovými-ložisky
- Projekt se zpožďuje - po-zjištění nesprávného typu certifikátu, který si vynutí opětovné-testování nebo výměnu
- Právní odpovědnost - za selhání služby, neschopnost prokázat soulad s 3.2 může přenést chybu na kupujícího

Tato příručka rozebírá každý rozměr rozdílu, takže můžete pokaždé zadat správný certifikát - a obhájit tuto specifikaci před týmy pro nákup, právníky a projektové týmy.
Co je EN 10204?
EN 10204je evropská norma s názvem "Kovové výrobky - Typy kontrolních dokumentů", publikovaná CEN (Evropský výbor pro normalizaci). Aktuální verze pochází z2004a byla přijata jako národní norma ve všech členských státech EU (DIN EN 10204, BS EN 10204, NF EN 10204 atd.).
Odkazuje na něj ASME (Supplement S), API, NACE/ISO 15156, PED 2014/68/EU a klasifikační společnosti po celém světě -, což z něj činí de facto globální standard pro certifikaci materiálů.
|
Typ |
Jméno |
Data Base |
Ověřeno: |
Use Case |
|
2.1 |
Prohlášení o shodě |
Žádná testovací data - pouze prohlášení o shodě |
Výrobce |
Nízké-rizikové, ne-kritické komerční části |
|
2.2 |
Testovací zpráva |
Nespecifické / statistické výsledky vzorkování |
Výrobce |
Konstrukční, všeobecné inženýrské prvky |
|
3.1 ★ |
Osvědčení o kontrole 3.1 |
Údaje o specifických chemických a mechanických testech-zahřívání/odlévání |
Výrobce autorizovaný zástupce kontroly kvality (nezávisle na výrobě) |
Ropa a plyn, chemikálie, potraviny/farmaka, standardní PV |
|
3.2 ★★ |
Osvědčení o kontrole 3.2 |
Stejné jako údaje specifické pro 3.1 -teplo/osazení{1}} |
Zástupce výrobce + kupující-nominovaný třetí-inspektor |
Jaderná, kyselá služba, PED Cat III/IV, námořní třída, obrana |
Zadejte 3.1 - Deep Dive
"Doklad, ve kterém výrobce prohlašuje, že dodané výrobky jsou v souladu s požadavky objednávky a ve kterém dodává výsledky zkoušek. Zkušební jednotka a zkoušky, které mají být provedeny, jsou definovány specifikací výrobku, úředními předpisy a odpovídajícími pravidly a/nebo objednávkou. Výsledky zkoušek jsou validovány autorizovaným zástupcem výrobce, který je nezávislý na výrobním oddělení."
Co musí být uvedeno na platném certifikátu 3.1?
|
Povinné pole |
Popis |
Příklad |
|
Identifikace produktu |
Třída, forma produktu, rozměry, standard |
316L bezešvá trubka, 2" Sch 80, ASTM A312 TP316L |
|
Číslo tepla / obsazení |
Jedinečný identifikátor propojující analýzu pánve |
Číslo tepla. 7BK4421 |
|
Referenční číslo objednávky |
Propojuje certifikát s obchodní transakcí |
Číslo objednávky. 20260101-05 |
|
Chemické složení (skutečné) |
Jak byla -vypracována analýza pánve -, všechny prvky podle příslušné normy |
C 0,019 %, Cr 16,8 %, Ni 10,4 %, Mo 2,14 %, N 0,05 % |
|
Mechanické vlastnosti (aktuální) |
Tah, kluz, tažnost, tvrdost dle požadavků normy |
YS 230 MPa, UTS 588 MPa, El 43 %, HRB 75 |
|
Stav tepelného zpracování |
Proces + teplota + médium kalení |
Roztok žíhán na 1 080 stupňů, zchlazeno vodou |
|
Výsledky NDT (pokud jsou požadovány) |
Hydrostatické, UT, ET podle platné normy |
Hydrostatický podle ASTM A530: prošel |
|
Prohlášení o shodě |
Prohlášení, že produkt splňuje požadavky objednávky |
Podepsané prohlášení o shodě |
|
Podpis oprávněného zástupce |
Podpis + jméno + titul; musí být nezávislé na výrobním odd. |
J. Smith, QA Manager (nezávislý na výrobě) |
Zadejte 3.2 - Deep Dive
"Doklad, ve kterém výrobce prohlašuje, že dodané výrobky jsou v souladu s požadavky objednávky a ve kterém jsou výsledky zkoušek potvrzeny zplnomocněným zástupcem výrobce a buď zplnomocněným zástupcem kupujícího, nebo inspektorem určeným úředními předpisy."
Kritický doplněk: adruhý nezávislý podpisze strany nominovanékupující- není výrobce. Tento inspektor je svědkem skutečných testů v reálném čase a přidává nezávislou auditní stopu, která je z právního a regulačního hlediska mnohem robustnější.
Kdo může být druhým signatářem?
|
Typ signatáře |
Příklady |
Typický regulační kontext |
|
Notifikovaná osoba EU |
TÜV SÜD, Bureau Veritas, Lloyd's Register, DNV GL |
PED 2014/68/EU, ATEX 2014/34/EU - povinné pro kat. III/IV |
|
Klasifikační společnost |
ABS, DNV, LR, BV, NK, KR, CCS, RINA |
Námořní/příbřežní podle IMO, SOLAS, třídních pravidel |
|
TPI jmenovaný kupujícím- |
SGS, Intertek, CCIC, Velosi, Applus+ |
NACE MR0175 kyselá služba, API 5L PSL2, ASME Sec VIII Div 2 |
|
Statutární inspektor |
Inspektor národního jaderného úřadu |
Jaderná tlaková zařízení, normy IAEA, RCC-M, KTA |
|
Vlastní autorizovaný inspektor kupujícího |
Technik kontroly kvality koncového-uživatele splňující kritéria nezávislosti |
Velké EPC / velké ropné společnosti; vojenské/obranné zakázky |
Kdy je 3.2 povinná nebo důrazně doporučená?
|
Standard / Regulace |
Požadavek |
Riziko, pokud se místo toho použije 3.1 |
|
PED 2014/68/EU - Kategorie III a IV |
Inspekční certifikát 3.2 (podpis notifikované osoby-) |
Zařízení nemůže mít označení CE-; nelze prodávat v EU |
|
NACE MR0175 / ISO 15156 (H₂S kyselá služba) |
3.2 důrazně doporučeno; často to vyžadují specifikace projektu |
riziko křehkých zlomenin; právní odpovědnost za neúspěch |
|
API 6A:2018 PSL 3/4 (hlava studny a vánoční strom) |
3.2 vyžaduje PSL 3 a PSL 4 |
Nesplňuje kvalifikační požadavky PSL |
|
API 5L:2018 PSL 2 (potrubí - kyselé / offshore) |
3.2 pro svědka zástupce kupujícího |
Nesplňuje-požadavky na kontrolu PSL 2 |
|
ASME BPVC Section VIII Div. 2 |
Svědek inspektora kupujícího (funkčně ekvivalent 3.2) |
Problém s dodržováním kódu plavidla; zamítnutí soudního orgánu |
|
Jaderná zařízení (RCC-M, KTA 3201, MAAE) |
3.2 povinný řetězec dokumentace - jaderné kvality- |
Úplná neshoda dokumentace-; riziko bezpečnostní licence |
|
Třída Marine/Offshore (DNV, ABS, LR, BV) |
3.2 pro ocel trupu, tlakové potrubí, bezpečnostní-kritické součásti |
Třídní společnost nevydá osvědčení o shodě |
|
UK PSSR 2000 (po-brexitu) |
3.2 doporučeno pro ekvivalentní systémy kategorie III/IV |
Požadavky na tělo uznané UKAS-nebyly splněny |
|
Letectví (NADCAP, AS9100) |
Svědek 3.-strany / ekvivalent 3.2 jako součást balíčku MRB |
Problém s dodržováním letové způsobilosti |
Dokončete srovnání-za{1}}vedle
|
Dimenze |
Typ 3.1 |
Typ 3.2 |
|
Inspektor jmenovaný |
Výrobce |
Kupující nebo kupující-určený orgán |
|
Nezávislost inspektora |
Nezávislé na výrobním oddělení |
Nezávislé na produkci + schválení kupujícím- |
|
Zkušební svědectví |
Nepožaduje se - kontrola kvality dokumentovaných výsledků |
Třetí-strana je svědkem skutečných testů v reálném čase |
|
Počet signatářů |
1 (zástupce QC výrobce) |
2 (výrobce + nezávislá strana) |
|
Obsah dat certifikátu |
Heat-specific chem. + mech. + NDT |
Identická data - stejný rozsah jako 3.1 |
|
Sledovatelnost |
Teplo/lití spojené s certifikátem |
Heat/cast propojený s cert + nezávislé záznamy TPI auditu |
|
Odstrašení proti falšování |
Mírný - jeden interní podpis |
Vysoký - nezávislý spolu-podpis; právně těžší falšovat |
|
Příplatkové vs. 3.1 |
Základní linie (nula nebo minimální) |
+15 %–40 % (mobilizace TPI + pohotovostní režim + cestování) |
|
Dopad dodací lhůty |
Žádný významný dodatek |
+3–10 pracovních dnů (plánování TPI) |
|
Spuštění regulačního kódu |
PED Cat I–II, ASME B31.3, obecné O&G |
PED Cat III–IV, kyselá služba, jaderná, námořní třída |
|
Proces znovu{0}}vydání |
Po opětovném-testu výrobce znovu-problémy |
TPI + výrobce musí společně odstoupit- |
|
Právní váha v soudních sporech |
Pouze mírné interní ověření - |
Vysoká - nezávislá{1}}potvrzení třetí strany |
Jaký certifikát potřebujete?
Pomocí následujícího strukturovaného rozhodovacího postupu určete správný typ certifikátu pro váš projekt:
Krok 1 - Identifikujte svůj platný kód
|
Pokud je váš projekt... |
Potřebný certifikát |
Typické minimum |
|
Obecná komerční výroba, bez-nátlaku |
Typ 2.2 nebo 3.1 |
minimálně EN 10204 §2.2; preferováno 3.1 |
|
Standardní tlakové nádoby - PED kategorie I–II |
Typ 3.1 |
EN 10204 §3.1 |
|
Tlaková zařízení PED kategorie III–IV (EU/EEA) |
Typ 3.2 |
EN 10204 §3.2 + Signatura notifikované osoby- |
|
ASME B31.3 Standardní potrubí pro servis kapalin |
Typ 3.1 |
ASME B31.3 §A323.2 |
|
ASME B31.3 Kategorie M (toxický) nebo Kategorie D vysoká-čistota |
Minimum typu 3.1; 3.2 doporučeno |
Specifikace projektu řídí |
|
ASME BPVC Sec. VIII Div. 2 (vysokotlaké-nádoby) |
Typ 3.2 (Inspektor kupujícího) |
ASME UG-90/UG-91 |
|
NACE MR0175/ISO 15156 - H₂S kyselá služba |
Typ 3.2 |
Specifikace projektu všeobecně vyžadují 3.2 |
|
API 5L PSL 2 (offshore / kyselé servisní potrubí) |
Typ 3.2 |
Požadavky na kontrolu API 5L Tabulka E1 |
|
API 6A PSL 3 / PSL 4 (hlava studny / vánoční strom) |
Typ 3.2 |
API 6A §5.2 (úroveň specifikace produktu) |
|
Námořní / offshore klasifikace (ABS, DNV, LR, BV) |
Typ 3.2 |
Pravidla třídní společnosti; klasifikační společnost se podepisuje jako 2. strana |
|
Komponenty jaderné elektrárny |
Typ 3.2 povinný |
RCC-M, KTA 3201 nebo norma národního jaderného úřadu |
|
Potraviny a nápoje / farmaceutické - použití bez-tlaku |
Typ 3.1 |
ASME BPE / 3-A / FDA 21 CFR 177 |
|
Nákup obrany / armády |
Typ 3.2 (minimum) |
Požadavky smlouvy DFARS / MIL-SPEC |
Krok 2 - Zkontrolujte svou smlouvu a nákupní objednávku
Než v objednávce specifikujete typ certifikátu, vždy -zkontrolujte tři zdroje:
- Vaše specifikace projektu (vydaná dodavatelem EPC nebo koncovým{0}}uživatelem)
- Příslušný regulační kód (PED, ASME, API, NACE atd.)
- Požadavky nákupního standardu nebo seznamu schválených dodavatelů vaší společnosti
Pokud vaše objednávka výslovně nespecifikuje 3.1 nebo 3.2, mnoho dodavatelů použije jako výchozí typ 3.1, i když váš projekt vyžaduje 3.2. Typ certifikátu vždy výslovně uveďte v objednávce.
Náklady a dodací lhůta: Na co rozpočet 3.2
Upgrade z 3.1 na 3.2 certifikát zahrnuje skutečné náklady a dopady na časovou osu. Když jim porozumíte, pomůže vám to správně vytvořit rozpočet a vyhnout se zpožděním.
|
Cost Driver |
Typický rozsah |
Poznámky |
|
Denní sazba TPI (kontrola svědků) |
400–900 USD za inspektora-den |
Liší se podle agentury, lokality a materiální hodnoty |
|
TPI cestování a ubytování |
300–800 USD za cestu |
Zvláště důležité pro zámořské mlýny |
|
Pohotovostní doba (pokud se výroba zpozdí) |
200–500 USD za den v pohotovostním režimu |
Lze zmírnit kontrolou připravenosti výroby |
|
Vydání certifikátu / poplatek za správu |
50–200 USD za teplo |
Správa dokumentů TPI |
|
Celkem 3,2 prémie (typický rozsah) |
15–40 % z nákladů na certifikaci 3.1 |
Pro standardní objednávku potrubí; se liší podle objemu a mlýna |
|
Pokud TPI zjistí selhání, zopakujte{0}}testování nákladů |
Znovu{0}}produkce + úplný re{2}}testovací cyklus |
Kontrola kvality hlavního faktoru nákladů - je kritická |
Dopad dodací lhůty
|
Aktivita |
Dodatečný čas vs . 3.1 |
Zmírnění |
|
Plánování / mobilizace TPI |
+2–5 pracovních dnů |
Před-rezervujte si inspektora předem, když je zadána objednávka |
|
Kontrolní přezkoumání plánu kontrol mlýna |
+1–2 pracovní dny |
Odešlete plán kontrolních zkoušek (ITP) s PO |
|
Koordinace okna svědků |
+0–3 pracovní dny |
Slaďte výrobní plán mlýna s kalendářem TPI |
|
Spolupodepisování a vydávání certifikátu- |
+1–2 pracovní dny |
Elektronické podepisování-dostupné u velkých společností TPI |
|
Celková typická prémie za dodací lhůtu 3,2 |
+3–10 pracovních dnů vs. 3.1 |
Plánujte při zahájení projektu, nikoli ve fázi zadávání zakázek |
Jak správně specifikovat certifikáty EN 10204 ve vaší objednávce
Nejčastější příčinou sporů o certifikáty jsou nejasné nebo neúplné znění objednávky. Použijte následující šablony:
Doporučené znění objednávky pro typ 3.1 -
"Materiál, který má být dodán s certifikátem EN 10204:2004 Typ 3.1 kontroly zahrnujícím chemickou analýzu (skutečné hodnoty na pánvi), mechanické vlastnosti, podmínky tepelného zpracování a výsledky ne-destruktivních testů, jak vyžaduje [ASTM A312 / EN 10216-5 / platná materiálová norma]. Certifikát podepíše autorizovaný zástupce výrobního oddělení výrobce nezávisle na tom."
Doporučené znění objednávky pro typ 3.2 -
"Materiál, který má být dodán s certifikátem EN 10204:2004 Typ 3.2 inspekce. Testy, které má dosvědčit [autorizovaný inspektor kupujícího / Bureau Veritas / TÜV SÜD / Lloyd's Register - upřesněte podle potřeby], jmenovaný kupujícím. Certifikát musí nést dvojí podpis výrobce (autorizovaný zástupce) Cmin (autorizovaný výrobce) inspektora třetí strany (ITP), který bude předložen kupujícímu ke schválení minimálně 10 pracovních dnů před plánovanou výrobou. Všechny zkušební protokoly a kopie certifikátů budou poskytnuty v angličtině.
Běžné chyby specifikace PO, kterým je třeba se vyhnout
|
Chyba |
Proč je to problém |
Správný přístup |
|
Specifikuje "certifikát EN 10204" bez 3.1/3.2 |
Dodavatel výchozí nastavení 2.2 nebo 3.1 |
Vždy uveďte explicitně „3.1“ nebo „3.2“. |
|
Určení 3.2 bez pojmenování TPI |
Dodavatel vybere nejlevnější/nejrychlejší TPI; nemusí být přijaty koncovým-klientem |
Pojmenujte schválené TPI v PO nebo požádejte kupujícího, aby jej jmenoval |
|
Žádný požadavek ITP v PO |
TPI nemá plán inspekčních testů; rozsah svědků není definován |
Před výrobou vyžadovat předložení a schválení ITP |
|
Pro certifikát není vyžadován žádný jazyk |
Certifikát vydaný v místním jazyce; auditor nemůže ověřit |
Vyžadovat anglický (nebo dvojjazyčný) certifikát |
|
Určení 3.1, když kód projektu vyžaduje 3.2 |
Nesoulad s předpisy-; potenciální odmítnutí po-doručení |
Před vydáním objednávky zkontrolujte příslušný kód |
|
Žádná klauzule pro ověření pravosti certifikátu |
Podvodné certifikáty je obtížné napadnout bez předchozího podkladu |
Pro ověření vyžadovat spolu{0}}podpis a kontaktní údaje TPI |
Jak ověřit pravost certifikátu
V kovoprůmyslu dochází k podvodům s certifikáty. Mezinárodní vyšetřování podvodů s kovy z roku 2023 zjistilo, že podvodné MTR jsou častější při zadávání zakázek na-tržních trzích. Zde je návod, jak ověřit pravost:
|
Krok ověření |
Jak na to |
Červená vlajka |
|
Zkontrolujte podrobnosti o signatáři |
Zavolejte přímo oddělení QA závodu; ověřte existenci jména a titulu signatáře |
Jméno signatáře se neobjevuje v adresáři mlýna |
|
Křížové-referenční číslo tepla |
Požádejte mlýn, aby potvrdil číslo tavby, objednané množství a datum dodání podle jejich záznamů |
Mill nemá žádný záznam o teplu |
|
Ověřit podpis TPI (3.2) |
Kontaktujte přímo firmu TPI (Bureau Veritas, SGS atd.) s referenčním číslem certifikátu |
Firma TPI nemá žádný záznam o kontrolní akci |
|
Zkontrolujte věrohodnost chemické analýzy |
Porovnejte skutečné hodnoty s limity specifikace; hodnoty, které jsou podezřele "dokonalé" nebo kulaté, mohou být vymyšlené |
Všechny hodnoty jsou přesně ve středním-rozsahu nebo limitech specifikací |
|
PMI (pozitivní identifikace materiálu) |
XRF nebo OES test při příjmu; porovnat s certifikátem |
Výrazná odchylka od chemie certifikátu |
|
Zkontrolujte nekonzistenci ve formátování |
Porovnejte se známými originálními certifikáty ze stejného závodu; hledat změny písma, změněné formáty data, artefakty kopírování |
Viditelné editační artefakty; neshodující se fonty |
|
Vyžádejte si originální tištěnou + digitální kopii |
Digitální kopii lze nejprve odeslat e-mailem; originál by měl následovat s odesláním |
Dodavatel odmítá poskytnout originál; k dispozici pouze fotokopie |
Často kladené otázky
Ano -, pokud se jako druhá strana podepíše vlastní autorizovaný inspektor kupujícího (za předpokladu, že splňují kritéria nezávislosti definovaná v EN 10204 §3.2). U většiny komerčních projektů se však používá uznávaná třetí{4}}inspekční agentura (Bureau Veritas, SGS, TÜV atd.), která uspokojí požadavky nezávislosti i regulační akceptace.
Otázka 2: Můj dodavatel říká, že může sám vydat certifikát 3.2 se dvěma interními signatáři. Je to platné?
Žádný.To je běžná mylná představa a regulační červená vlajka. EN 10204 § 3.2 výslovně vyžaduje, aby druhý signatář byl buď (a) zplnomocněným zástupcem kupujícího, nebo (b) inspektorem určeným úředními předpisy. Druhý podpis zaměstnance jiného výrobce - bez ohledu na jeho oddělení - NEPŘEDSTAVUJE platný certifikát 3.2. Trvejte na skutečně nezávislé externí straně.
Q3: Vztahuje se EN 10204 na materiály vyrobené mimo Evropu?
Ano - EN 10204 je široce přijímána po celém světě. Normy řady ASTM A- zahrnují doplňkový požadavek (S1), který odkazuje na certifikaci ekvivalentní EN 10204. API, NACE a specifikace hlavních projektů po celém světě přijímají a vyžadují certifikáty EN 10204 bez ohledu na zemi výroby. Závod v Jižní Koreji, Číně, Japonsku nebo USA může a pravidelně vydává certifikáty splňující normu EN 10204.
Q4: Jaký je rozdíl mezi MTR (Mill Test Report) a certifikátem EN 10204?
„MTR“ a „Mill Test Report“ jsou neformální termíny používané v Severní Americe pro to, co EN 10204 formálně definuje jako osvědčení o inspekci typu 3.1. Obsah je ekvivalentní: tepelně-specifická chemická analýza a mechanické vlastnosti. Když specifikace projektu v Severní Americe odkazuje na „MTR“, obecně to znamená dokumentaci ekvivalentní EN 10204 typu 3.1. Pokud je zapotřebí ekvivalent 3,2, měla by PO výslovně uvést „svědek zástupce kupujícího“ podle doplňkových požadavků ASME.
Q5: Jak dlouho bych měl uchovávat certifikáty EN 10204 v evidenci?
To závisí na jurisdikci a odvětví. U tlakových zařízení podle PED musí být certifikáty uchovány min10 let(PED 2014/68/EU článek 11). U jaderných komponent je obvykle vyžadována životnost--udržování elektrárny. Pro třídu offshore/marine si klasifikační společnost ponechává kopie; majitelé by si je měli ponechat po celou dobu životnosti plavidla. Obecné průmyslové pravidlo zníminimálně 10 letpro všechny bezpečnostní-kritické nebo tlakové{1}}komponenty.
Q6: Mohu požádat, aby byl certifikát 3.1 po dodání "upgradován" na 3.2?
Žádný.Certifikát 3.2 nelze vystavit zpětně, protože definující požadavek - nezávislá třetí strana, která bude svědkem skutečných testů v reálném čase -, nelze zpětně splnit. Pokud obdržíte materiál 3.1, když byl vyžadován 3.2, máte dvě možnosti: (1) provést dodatečné nezávislé testování (PMI, mechanické re-testování) pomocí TPI a vydat dodatečnou inspekční zprávu (která může, ale nemusí uspokojit vašeho klienta nebo regulátora), nebo (2) materiál odmítnout a od začátku vyžadovat nahrazení řádnou dokumentací 3.2.
Q7: Je EN 10204 stejná jako ASTM A269 nebo ASME SA-312?
č. ASTM A269, ASTM A312 a ASME SA-312 jsouspecifikace materiálukteré definují, jaké druhy slitin, rozměry, mechanické vlastnosti a zkoušky jsou vyžadovány pro trubky a trubky z nerezové oceli. EN 10204 je adokumentační standardkterý definuje, jak jsou výsledky testů certifikovány. Materiálové normy ASTM/ASME odkazují na normu EN 10204 (nebo její ekvivalent ASTM, doplňkový požadavek S1) jako formát pro vydání certifikátu. Vždy potřebujete obojí: správný materiálový standard A správný typ certifikátu.
Certifikační schopnosti JNAlloy
JNAlloy je výrobcem a distributorem výrobků z nerezové oceli a slitin niklu, které slouží pro ropný a plynárenský průmysl, chemický průmysl, námořní průmysl, výrobu energie a farmaceutický průmysl po celém světě.
|
Schopnost |
Podrobnosti |
|
EN 10204 Typ 3.1 |
Standardní vydání - je součástí všech objednávek materiálu |
|
EN 10204 Typ 3.2 |
K dispozici na vyžádání; Mezi schválené partnery TPI patří Bureau Veritas, SGS a Intertek |
|
ITP (Inspection Test Plan) |
Odesláno kupujícímu ke schválení u objednávek 3.2 minimálně 10 pracovních dnů před výrobou |
|
Testování PMI (XRF) |
K dispozici na vyžádání pro jakoukoli objednávku; výsledky zdokumentované v zásilce |
|
Jazyk certifikátu |
angličtina (standardní); dvojjazyčné (angličtina + čínština) k dispozici na vyžádání |
|
Formát certifikátu |
Elektronické PDF + originální tištěná kopie doprovází zásilku |
|
Sledovatelnost |
Zachování úplné sledovatelnosti zásilek-k-zásilce; tepelná čísla vyznačená na všech položkách |
|
Pokryté ročníky |
RZ 304/316L/321/347/310S/904L/2205/2507; Slitiny niklu 200/201, Inconel 625/825, Hastelloy C-276, Monel 400 |
|
Ověření-třetí stranou |
Referenční čísla certifikátů lze nezávisle ověřit prostřednictvím firemních portálů TPI |
