Trend cen niklu 2026: Vliv na náklady na nerezovou ocel

Jun 03, 2026

Zanechat vzkaz

Předpokládá se, že ceny niklu na LME v roce 2026 se budou pohybovat mezi 15 500–18 500 USD za metrickou tunu, se základním případem kolem 16 800 USD/t. To představuje 10–15% nárůst oproti průměrům z roku 2025, tažený nejistotou vývozní politiky Indonésie, růstem poptávky po bateriích elektromobilů a zpřísňující se globální nabídkou. Pro zákazníky z nerezové oceli to znamená odhadovaný 5-8% nárůst nákladů na suroviny u jakostí řady 300.

 

Nikl je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících náklady austenitické nerezové oceli. Představuje přibližně 60–70 % nákladů na suroviny v nerezové oceli 304 a více než 80 % v316L. Když se ceny niklu pohybují, ceny nerezové oceli následují - někdy se zpožděním, někdy zesílené příplatky za legování.

 

Nickel Price Trend 2026

 

Tento článek zkoumá síly, které utvářejí ceny niklu v roce 2026, převádí tyto pohyby do konkrétních dopadů na náklady napříč různými druhy nerezové oceli a slitin niklu a poskytuje využitelné strategie pro týmy nákupu, aby zvládly volatilitu. Všechny datové tabulky obsahují explicitní citace zdrojů pro podporu rozhodování o nákupu a auditu souladu.

 

Základní stav roku 2025:LME nikl dosahoval v roce 2025 v průměru přibližně 15 200 USD/t, což je pokles z vrcholu 28 000 USD/t v roce 2022

 

Předpověď na rok 2026:Rozsah prognózy pro rok 2026: 15 500–18 500 USD/t, základní případ 16 800 USD/t

 

Vliv nákladů:Příplatek z nerezové oceli: +5-8 % pro 304/304L, +8-12 % pro 316L

 

Dopad slitiny:Příplatky za slitinu niklu (Hastelloy, Inconel): +12-18 %

 

Tento článek pokrývá:Strategie nákupu, zajišťovací nástroje a možnosti náhrady materiálu

 

Co je nikl a proč je to důležité pro nerezovou ocel?

 

Nikl v prostém jazyce

 

Nikl (chemická značka Ni, atomové číslo 28) je stříbřitý-bílý kov, který odolává korozi a udržuje si pevnost při vysokých teplotách. Představte si to jako „lepidlo“, které dává nerezové oceli její nejcennější vlastnosti: odolnost vůči korozi, schopnost odolávat agresivním chemikáliím a pevnost při zvýšených teplotách.

 

Obsah niklu podle stupně

 

Tabulka 1: Obsah niklu a podíl nákladů podle třídy nerezové oceli / slitiny niklu

 

Stupeň

Typ

Obsah Ni (%)

Přibl. Podíl nákladů Ni na surovině

Primární použití

201

Austenitické (nízká-Ni)

3.5-5.5

25-35%

Vybavení kuchyně, dekorativní panely

304 / 304L

austenitické

8.0-10.5

55-65%

Univerzální, potravinářské, chemické nádrže

309S

Austenitické (vysoká-teplota)

12.0-15.0

65-72%

Komponenty pecí, výměníky tepla

310S

Austenitické (vysoká-teplota)

19.0-22.0

72-78%

Části pecí pro vysoké-teploty, pece

316 / 316L

Austenitické (přidáno Mo-)

10.0-14.0

65-75%

Námořní, chemické, farmaceutické

317L

Austenitické (vysoké-mo)

11.0-15.0

68-78%

Vysoce korozivní chemické prostředí

321

Austenitické (stabilizované Ti-)

9.0-12.0

60-70%

Výfuky letadel, chemické zpracování

347

Austenitické (Nb-stabilizované)

9.0-13.0

62-72%

Svařované sestavy, vysokoteplotní{0}}servis

904L

Super austenitické

23.0-28.0

80-88%

Silná koroze, pobřežní plošiny

2205 (duplexní)

Duplex

4.5-6.5

40-50%

Odsolování, chemické tankery

2507 (Super Duplex)

Super duplex

6.0-8.0

45-55%

Podmořské potrubí, zařízení HPHT

Inconel 625

Slitina niklu

58,0 min

85-92%

Letectví, chemické zpracování, námořní

Hastelloy C276

Slitina niklu

57,0 min

85-92%

Chemické zpracování, zpracování odpadů

Monel 400

Slitina niklu-mědi

63,0 min

88-95%

Mořské inženýrství, kyselina fluorovodíková

 

Jak ukazuje tabulka 1, vztah mezi obsahem niklu a podílem niklu na ceně suroviny není lineární. Vyšší-třídy niklu mají nepoměrně vyšší cenovou citlivost, protože nikl je nejdražším hlavním legujícím prvkem. Zvýšení ceny niklu o 1 000 USD/t zvyšuje cenu svitku 304 zhruba o 80–120 USD/t, ale cenu desky Inconel 625 o 500–700 USD/t.

 

Historie cen niklu LME: Recenze 2020–2025

 

Pochopení toho, kde byly ceny niklu, nám pomáhá pochopit, kam jdou. Posledních pět let patřilo k nejvolatilnějším v historii trhu s niklem, což bylo způsobeno krizí LME v roce 2022, rychlou expanzí indonéské nabídky a nárůstem poptávky po bateriích pro elektromobily.

 

Roční průměrné ceny niklu LME (USD/metrická tuna)

 

Tabulka 2: Ceny niklu LME v hotovosti, roční souhrn 2020–2025

 

Rok

Roční průměr (USD/t)

Roční maximum (USD/t)

Roční minimum (USD/t)

Meziroční změna

Klíčový ovladač

2020

13,787

16,880

11,065

-1.3%

Kolaps poptávky po COVID-19, oživení ve 2. pololetí

2021

18,398

20,670

16,170

+33.5%

Po-oživení po pandemii, nedostatek dodávek

2022

22,282

33,715

18,255

+21.1%

LME short squeeze (březen), konflikt Rusko{0}}Ukrajina

2023

16,836

27,090

15,710

-24.4%

Indonésie nárůst nabídky, zpomalení poptávky

2024

16,412

19,940

14,870

-2.5%

Indonéská politika kvót, čínská majetková slabost

2025

~15,200

~17,800

~13,500

-7,4 % (odhad)

Globální převis nabídky, indonéský export, poptávka po EV pomalejší, než se očekávalo

 

Zdroj: Oficiální údaje o vypořádání London Metal Exchange (LME) 2020–2024; Údaje za rok 2025 založené na denních datech vypořádání LME do května 2026, zprůměrované a anualizované. Meziroční změna vypočtená na základě ročního průměru.

 

Krize 2022: Lekce jsou stále relevantní

 

V březnu 2022 vzrostly ceny niklu na LME z přibližně 29 000 USD/t na rekordních 101 365 USD/t za méně než 24 hodin, než LME zastavilo obchodování a zrušilo obchody. Tato událost, vyvolaná masivním krátkým tlakem souvisejícím s pozicemi Tsingshan Group, zůstává nejdramatičtějším příkladem volatility trhu s niklem v moderní historii.

 

Pro zákazníky z nerezové oceli je poučení jasné: kolísání cen niklu může během několika dní zvýšit náklady na materiál o 200–400 %. Strategie nákupu musí zohledňovat koncové riziko, nikoli pouze průměrné ceny.

 

Vizualizace cenové trajektorie

 

Křivka cen niklu od roku 2020 do roku 2025 tvoří zřetelný vzorec: prudké oživení v roce 2021, bezprecedentní nárůst a pád v roce 2022, prodloužený sestupný trend v roce 2023 tažený indonéskou nabídkou a stabilizace na nižších úrovních v letech 2024-2025. Od poloviny roku 2026 se ceny blíží potenciálnímu inflexnímu bodu, kdy by disciplína dodávek z Indonésie a rostoucí poptávka po niklu třídy 1 po EV mohly tlačit ceny nahoru.

 

Předpověď ceny niklu na rok 2026

 
Nickel Price Forecast for 2026
 

Tabulka 3: Scénáře cen niklu LME pro rok 2026

 

Scénář

Rozsah niklu LME (USD/t)

Pravděpodobnost

Klíčové předpoklady

Bull Case

18,000-22,000

15-20%

Indonésie prudce zpřísňuje vývoz; Poptávka po EV se zrychluje; Západní sankce na ruský nikl zpřísňují dodávky

Základní pouzdro

15,500-18,500

55-65%

Indonésie zachovává současné kvóty s mírným zpřísněním; Poptávka po EV roste meziročně o 15–20 %; globální nabídka/poptávka se blíží rovnováze

Pouzdro na medvěda

12,000-15,000

20-25%

Indonésie odstraňuje vývozní omezení; Růst poptávky po EV se zastavuje; globální recese snižuje průmyslovou poptávku; přibývají nové doly v Africe a Austrálii

 

Ceny ovladačů pro rok 2026

 

Zásobovací strana

 

Dominance Indonésie:Indonésie produkuje přibližně 55-60 % celosvětové nabídky niklu. Vládní politika vývozních kvót zůstává jediným největším rizikovým faktorem na straně nabídky.

 

Riziko exportní politiky:Indonéská vláda naznačila plány na postupné omezení vývozu niklové rudy, aby podpořila domácí zpracování. I částečná implementace by odstranila z trhu 200 000-400 000 t roční dodávky.

 

Klesající filipínská produkce:Produkce niklového dolu na Filipínách se od roku 2022 snížila o 15–20 % v důsledku vyčerpání kvality rudy a ekologických předpisů. Očekává se, že několik velkých nových projektů mimo Indonésii dosáhne produkce před rokem 2027.

 

Nerovnováha mezi třídou 1 a třídou 2:Dodávky niklu třídy 1 (čistého) jsou stále omezené, protože některé starší provozy se zavírají a nové dodávky jsou primárně třídy 2 (NPI/fero{2}}nikl), které nemohou plně nahradit ve všech aplikacích.

 

Strana poptávky

 

Nerezová ocel (65–70 %):Nerezová ocel představuje přibližně 65–70 % celosvětové poptávky po niklu. Růst je mírný (2–3 % ročně), ale stabilní, poháněný infrastrukturou, zpracováním potravin a chemickým průmyslem.

 

Baterie EV (12–15 %):Baterie pro elektromobily (katody NMC) jsou nejrychleji-rostoucím segmentem poptávky po niklu. Očekává se, že celosvětová poptávka po elektrickém niklu v roce 2026 vzroste o 18–22 % a dosáhne přibližně 350 000–400 000 tun.

 

Slitiny a letectví (8–10 %):Poptávka v letectví, obraně a speciálních slitinách zůstává silná a roste o 4–6 % ročně.

 

Ostatní průmyslové (8–10 %):Pokovování, elektronika a další průmyslové využití tvoří rovnováhu, která roste skromně.

 

Čtvrtletní cenová trasa (základní případ)

 

Tabulka 4: Čtvrtletní projekce ceny niklu LME pro rok 2026 (základní případ)

 

Čtvrtletí

Předpokládaný rozsah LME (USD/t)

Trend

Klíčový faktor

Q1 2026 (skutečné)

15,200-16,800

Stabilní-Slight Up

Sezónní oživení poptávky, doplňování zásob po roce 2025-ukončení vyskladnění

Q2 2026 (aktuální)

15,500-17,200

Umírnit nahoru

Kontrola kvót v Indonésii, období nákupu baterií pro elektromobily

Q3 2026 (prognóza)

16,000-17,800

Nahoru

Letní údržba omezuje nerezový výstup, utahovací přívod

Q4 2026 (prognóza)

16,500-18,500

Nahoru

Nákup-na konci roku, potenciální oznámení o zásadách Indonésie

 

Jak se ceny niklu převádějí do nákladů na nerezovou ocel

Mechanismus příplatku za slitinu

 

Nerezové ocelárny neoceňují své výrobky pouze na základě základní ceny oceli. Místo toho používají dvou{1}}složkový cenový model:

Základní cena:Relativně stabilní základní cena pokrývající náklady na přeměnu válcovny (tavení, válcování, zpracování, režie a marže).

 

Příplatek za slitinu (RAW):Měsíční-upravený příplatek, který odráží skutečné náklady na legovací prvky - především nikl, chrom, molybden a železo. Tato přirážka se mění každý měsíc s pohybem cen surovin.

 

Vzorec:Základní cena + příplatek za slitinu=Celková cena za jednotku hmotnosti (obvykle za lb nebo kg).

 

Rozdělení nákladů na suroviny z nerezové oceli

 

Tabulka 5: Rozdělení nákladů na suroviny pro hlavní třídy nerezové oceli

 

Nákladová složka

304 SS (% hrubých nákladů)

316L SS (% hrubých nákladů)

Ovladač primární ceny

Nikl

55-65%

65-75%

LME vypořádání niklu v hotovosti

Chrom

15-18%

12-15%

Přímá cena Ferro{0}}chrome (Čína/Evropa)

Molybden

0%

8-12%

FERRO-spot MOLY (MBIO)

Železo/šrot

10-15%

8-12%

Index ocelového šrotu, surové železo

Ostatní (Mn, Si, Cu, N)

3-5%

2-4%

Košík na drobné kovy

Konverze/zpracování

Zahrnuto v základní ceně

Zahrnuto v základní ceně

Energie, práce, režie

 

Ráz nerezové oceli

 

Protože různé druhy obsahují různá množství niklu, dopad zvýšení ceny niklu na náklady se výrazně liší. Následující tabulka kvantifikuje dopad na změnu ceny niklu na LME o 1 000 USD/t.

 

Tabulka 6: Citlivost na cenu niklu podle třídy nerezové oceli

 

Stupeň

Obsah Ni

Dopad nákladů na 1 000 USD/t nárůst Ni (USD/t)

Dopad nákladů na 1 000 USD/t zvýšení Ni (USD/lb)

Hodnocení citlivosti

201

3.5-5.5%

35–55 USD

0,016–0,025 USD

Nízký

304 / 304L

8.0-10.5%

80–105 USD

0,036–0,048 USD

Mírný

309S

12.0-15.0%

120–150 USD

0,054–0,068 USD

Vysoký

310S

19.0-22.0%

190–220 USD

0,086–0,100 USD

Velmi vysoká

316 / 316L

10.0-14.0%

100–140 USD

0,045–0,064 USD

Vysoký

317L

11.0-15.0%

110–150 USD

0,050–0,068 USD

Vysoký

321

9.0-12.0%

90–120 USD

0,041–0,054 USD

Střední-Vysoká

904L

23.0-28.0%

230–280 USD

0,104–0,127 USD

Velmi vysoká

2205

4.5-6.5%

45–65 USD

0,020–0,030 USD

Nízká-Střední

2507

6.0-8.0%

60-80 USD

0,027–0,036 USD

Mírný

 

Tabulka 7: Odhadovaná rozpětí přirážek za slitinu podle různých scénářů cen niklu (2024–2026)

 

Scénář

LME Ni (USD/t)

304 Alloy Surch. (USD/t)

316L Alloy Surch. (USD/t)

310S Alloy Surch. (USD/t)

2205 Alloy Surch. (USD/t)

Průměr roku 2024

16,412

~2,850

~3,400

~4,600

~1,650

Průměr roku 2025

~15,200

~2,630

~3,150

~4,250

~1,520

Základní případ 2026

~16,800

~2,910

~3,490

~4,720

~1,690

2026 Bull Case

~20,000

~3,460

~4,180

~5,620

~2,010

Pouzdro na medvěda 2026

~13,500

~2,340

~2,810

~3,780

~1,350

 

Dopad na výrobky ze slitiny niklu

 

Slitiny niklu - včetně Inconel, Hastelloy, Monel a dalších vysoce-speciálních jakostí niklu - jsou ještě citlivější na pohyby cen niklu než nerezová ocel. Protože tyto slitiny obsahují 55–95 % niklu, změna ceny niklu o 1 000 USD/t znamená změnu ceny niklu ve výši 550–950 USD/t.

 

Tabulka 8: Citlivost na cenu niklu pro hlavní třídy slitin niklu

 

Slitina niklu

Obsah Ni

Klíčové legující prvky

Dopad nákladů na 1 000 USD/t nárůst Ni (USD/t)

Primární aplikace

Inconel 600

72,0 % min

Cr 14-17%, Fe 6-10%

680–760 USD

Chemické zpracování, tepelné zpracování, komponenty pecí

Inconel 625

58,0 % min

Cr 20-23 %, Mo 8-10 %, Nb 3,15-4,15 %

580–660 USD

Letecký, chemický, námořní, jaderný

Inconel 825

38-46%

Cr 19,5-23,5 %, Mo 2,5-3,5 %, Cu 1,5-3 %

400–500 USD

Potrubí, chemické zpracování, moření

Hastelloy C276

57,0 % min

Cr 14,5-16,5 %, Mo 15-17 %, W 3-4,5 %

570–680 USD

Zpracování odpadů, odsiřování spalin, chemické

Hastelloy C22

56,0 % min

Cr 20-22,5 %, Mo 12,5-14,5 %, W 2,5-3,5 %

560–660 USD

Farmaceutický průmysl, celulóza a papír, silné chemikálie

Monel 400

63,0 % min

Cu 28-34%

630–700 USD

Námořní, HF kyselina, olej a plyn, výměníky tepla

Slitina 20 (Tesař 20)

32-38%

Cr 19-21 %, Mo 2-3 %, Cu 3-4 %

340–420 USD

Kyselina sírová, farmaceutické, potravinářské zařízení

Nikl 200/201

99,0 % min

Různé stopy

940–990 USD

Elektronické pokovování, manipulace s žíravinami, zpracování potravin

 

[Varování]Upozornění na nákup slitin niklu

Pro 50tunovou objednávku desky Hastelloy C276 za ceny niklu v základním pouzdru 2026 oproti průměrům z roku 2025:
- 2025 odhad přirážky: ~175 000 USD
- 2026 základní příplatek: ~ 198 000 USD (+ 23 000 USD nebo +13.1 %)
- 2026 příplatek za býčí obal: ~255 000 USD (+ 80 000 USD nebo +45.7 %)
Vzhledem k extrémní citlivosti by kupující slitiny niklu měli zvážit: (1) roční paušální objednávky s cenovými limity, (2) strategické rezervy zásob na 2-3 měsíce spotřeby a (3) kvalifikaci dvou zdrojů pro kritické třídy slitin.

 

Strategie snižování nákladů pro kupující

 

Zatímco žádná strategie nemůže zcela eliminovat riziko ceny niklu, kombinace přístupů může snížit kolísání nákladů o 40–60 % a zlepšit předvídatelnost rozpočtu.

 

Strategie

Popis

Nejlepší pro

Potenciální úspory

Složitost implementace

Dlouhodobé-dohody o pevných cenách-

Příplatky za zámek po dobu 6-12 měsíců s kvalifikovanými mlýny

Velký a předvídatelný-objem kupujících

Stabilizuje 60-80 % cenové volatility

Střední (vyžaduje vyjednávání)

Substituce materiálu

Přepnout na nižší-třídy Ni (304 místo 316L, případně 2205 duplex)

Všichni kupující; vyžaduje technickou kontrolu

15-30% snížení nákladů na materiál

Nízká-Střední (technické schválení)

Vyrovnávací paměť strategického inventáře

Držte 2-3 měsíční zásoby nerezové oceli jako zajištění ceny niklu

Kupující se skladovací kapacitou

Vyhýbá se spotové prémii během cenových špiček

Nízká (vyžaduje skladové prostory)

LME Nikl Futures Hedging

Kupte si LME futures na nikl, abyste kompenzovali zvýšení přirážky

Velcí odběratelé se zkušenostmi v oblasti komodit

Snižuje riziko ceny niklu na 40-60 % expozice

Vysoká (vyžaduje finanční nástroje)

Kvalifikace dvou/více{0}}zdrojů

Kvalifikujte závody ve více regionech (Čína, Evropa, Indie) pro flexibilitu

Všichni kupující, zejména kritické aplikace

5-15 % prostřednictvím konkurenčních cen

Střední (testování a kvalifikace)

Klauzule o eskalaci / de{0}}eskalaci

Vyjednávání mechanismů úpravy cen ve smlouvách s koncovými-uživateli

EPC dodavatelé, výrobci zařízení

Prochází 70-90 % surovinového rizika

Střední (vyjednávání smlouvy)

Správné-Specifikace velikosti

Místo přehnaného{0}}určování známek používejte minimální požadované specifikace

Všichni kupující; běžné u nových projektů

10-25 % tím, že se vyhnete přehnanému inženýrství

Nízká (nutná analýza koroze)

Offshore Procurement

Zdroj z nákladově-konkurenčních regionů (Čína, Indie, jihovýchodní Asie)

Cenově -citlivé, ne-kritické aplikace

10–25 % oproti evropským/severoamerickým mlýnům

Střední (zajištění kvality)

 

Profil kupujícího

Roční spotřeba SS

Doporučená primární strategie

Doporučená sekundární strategie

Malý / bodový kupující

< 50 tons/year

Specifikace správné velikosti + náhrada materiálu

Offshore nákup od kvalifikovaných asijských mlýnů

Střední kupující

50-500 tun/rok

Roční dohoda o pevné-ceně s limitem eskalace

Strategická rezerva zásob (2 měsíce)

Velký kupující

500-2000 tun/rok

Smíšené: 60 % pevná-cena + 40 % pohyblivá

LME zajištění na 30-50 % expozice niklu

Mega kupující / EPC

>2000 tun/rok

Úplný zajišťovací program + více-leté rámcové smlouvy

Kvalifikace dvou-zdrojů v 3+ oblastech

 

Často kladené otázky

 

Q1: Jak často závody na nerezovou ocel aktualizují své příplatky za slitinu?

 

Většina velkých závodů aktualizuje příplatky za slitinu měsíčně na základě průměrného vypořádání niklu LME z předchozího měsíce (nebo konkrétního-období zpětného pohledu). Některé závody používají k vyrovnání volatility dvouměsíční průměr. Metodiku výpočtu si vždy ověřte v příplatkovém bulletinu konkrétního závodu.

 

Q2: Mohu vyjednat příplatky za slitinu?

 

Ano, zvláště pro velké objemy. Velcí kupující si mohou vyjednat stropy přirážek, mechanismy průměrování (např. čtvrtletní průměr místo měsíčního) nebo dokonce částečné pevné přirážky. Továrny jsou obecně ochotny nabídnout úlevy pro objemy 100+ metrických tun ročně.

 

Otázka 3: Je nerezová ocel 201 dobrou-nákladovou alternativou k oceli 304?

 

201 může nahradit 304 v -nekorozivních vnitřních aplikacích, kde je dostatečná tvarovatelnost a střední odolnost proti korozi. 201 má však výrazně nižší odolnost proti korozi než 304, zejména v prostředích obsahujících chlorid-. NESMÍ být používán pro venkovní, námořní nebo chemické aplikace. Rozdíl v obsahu niklu (5 % vs. 9 %) znamená o 30–40 % nižší náklady na materiál, ale použití musí být pečlivě vyhodnoceno.

 

Q4: Jak ovlivňuje indonéská politika niklu moje ceny nerezové oceli?

 

Indonésie představuje zhruba 55–60 % celosvětové nabídky niklu. Jakékoli omezení vývozu, snížení kvót nebo zvýšení vývozní daně přímo odstraní nabídku z globálního trhu a tlačí ceny niklu na LME výše. To se promítá do vyšších příplatků za legování během 4-8 týdnů, protože válcovny procházejí zvýšením nákladů na suroviny.

 

Q5: Jaká je aktuální cena niklu a kde ji mohu zkontrolovat?

 

Ceny niklu LME jsou zveřejňovány v reálném čase- na webu London Metal Exchange (www.lme.com). Počátkem června 2026 se hotovostní ceny niklu na LME obchodují v rozmezí přibližně 15 500–17 200 USD/t. Můžete také zkontrolovat ceny na finančních platformách, jako je Bloomberg, Reuters nebo Investing.com.

 

Q6: Měl bych zajistit nikl pomocí LME futures?

 

Zajištění má smysl pro kupující s roční spotřebou nerezové oceli nebo slitin niklu přesahující 200-300 metrických tun. U menších objemů může administrativní složitost a požadavky na marži futures LME převažovat nad výhodami. Alternativní přístupy zahrnují dohody o pevné ceně s mlýny, vytváření strategických zásob nebo eskalační doložky ve smlouvách se zákazníky.

 

Q7: Kolik zásob bych měl držet jako zajištění ceny niklu?

 

U standardních jakostí nerezové oceli (304, 316L) je obecně dostatečná 2měsíční bezpečnostní zásoba. U slitin niklu s dlouhými dodacími lhůtami (Inconel, Hastelloy) se doporučuje 3-4 měsíční zásoby. Porovnejte přepravní náklady (skladování, pojištění, provozní kapitál) oproti potenciálním nákladům na cenové skoky niklu.

 

Q8: Stojí duplexní nerezová ocel vždy méně než 316L?

 

Ne vždy. Zatímco 2205 duplex má nižší obsah niklu (5-6 % oproti 10-14 % u 316L), jeho výroba stojí více na kilogram kvůli přísnější chemické kontrole a složitějšímu zpracování. Nicméně 2205 má přibližně 2x vyšší mez kluzu, což často umožňuje tenčí tloušťku stěny v aplikacích potrubí a tlakových nádob, což má za následek nižší celkovou hmotnost materiálu a náklady. Klíčem je vyhodnotit celkové náklady na instalaci, nikoli pouze cenu materiálu za kilogram.

 

Odeslat dotaz
Pojď k nám
A spusťte své RFQS hned.
Kontaktujte nás